Dobiegniew, Miasto, gm.Dobiegniew, woj.lubuskie

Miasto w woj. lubuskim, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Dobiegniew, położone nad jeziorem Wielgie.

Autor: MEGA.PL/17 listopada 2013/Kategorie: Atrakcje, Wypoczynek, Krajobraz, Kapieliska, baseny, Zabytki, historia, Obiekty uzytecznosci publicznej, Obiekty sakralne, Pozostale

Oceń ten obiekt:
2.0

Dobiegniew, Miasto, gm.Dobiegniew, woj.lubuskie
Miasto w woj. lubuskim, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Dobiegniew, położone nad jeziorem Wielgie. Położone jest w północno-zachodniej części woj. lubuskiego, w powiecie strzelecko-drezdeneckim około 50 km od Gorzowa Wielkopolskiego i 70 km od Piły.
Miasto leży na Pojezierzu Dobiegniewskim na skraju Puszczy Drawskiej, nad jeziorem Wielgie i Mierzęcką Strugą. Ośrodek turystyczno–wypoczynkowy i usługowy. Przemysł spożywczy.
Według danych z 31 grudnia 2010 miasto zamieszkiwało 3169 osób.
Prawa miejskie od 1298r. W czerwcu 1433 roku zostało zdobyte przez wojska czesko-wielkopolskie. W trakcie II WŚznajdował się tu obóz jeńców wojennych Oflag II C Woldenberg. Na miejscu oflagu utworzono Muzeum Woldenberczyków. W 1945 miasto zostało zniszczone w 85%.

Liczba odwiedzin (1852)/Komentarze (0)

Zaloguj lub zarejestruj się by napisać komentarz.Film nakręcono wczesną wiosną 2014 roku.
Pokazano „Osiedle Słoneczne Wzgórze” położone w pobliżu Zielonej Góry.

Kategorie

Łużyce Wschodnie

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja pt. „Pojezierze Lubuskie - Portal Informacji Turystycznej” współfinansowana jest za środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - mały projekt Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013
Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.