Skwierzyna, Szlak Skwierzynianka, gm.Skwierzyna, woj.lubuskie

„Skwierzynianka” to trasa miejska, co oznacza, że w całości przebiega przez teren miasta Skwierzyna.

Autor: MEGA.PL/18 czerwca 2013/Kategorie: Szlaki, Piesze, Atrakcje, Wypoczynek, Krajobraz, Przyroda, Przyroda, Nieozywiona, Ozywiona

Oceń ten obiekt:
Brak ocen

Skwierzyna, Szlak Skwierzynianka, gm.Skwierzyna, woj.lubuskie
Skwierzynianka

Różnica wzniesień 0m
Długość trasy 4.5 km
Czas przejścia 51 min
Rodzaj nawierzchni Twarda

„Skwierzynianka” to trasa miejska, co oznacza, że w całości przebiega przez teren miasta Skwierzyna. Jednakże miejski charakter trasy można odczuć tylko w jej początkowym odcinku o długości około 1,5km. Maszeruje się po twardej nawierzchni w postaci chodników wiodących wzdłuż ulic miasta. Tak więc nie obejdzie się tu bez gumowych nakładek na końcówki kijków. Mimo tego, trasa biegnie w bezpośredniej bliskości zielonych zakątków miasta takich, jak: ulica Jana III Sobieskiego, potocznie nazywana „Kasztanówką”, z uwagi na rosnące wzdłuż wspaniale okazy kasztanowców, Parki Konstytucji 3. Maja i Waszkiewicza.
Prawdziwą niespodzianką i nagrodą za trudy towarzyszące pokonywaniu trasy miejskiej jest przejście z ulicy Waszkiewicza na teren leśny. Oddalenie od szumu ruchu ulicznego niesie ze sobą kojącą ciszę. Otaczająca zieleń wraz z zapachem lasu relaksują, zaś miękkie podłoże daje możliwość aby w pełni wykorzystać kijki i czerpać korzyści z tej aktywności ruchowej. Dalej, już niemal do samego końca, trasa prowadzi po miękkiej nawierzchni pośród zaskakującej swym urokiem zieleni.
Z powodu swojego miejskiego przebiegu „Skwierzynianka” wymaga także pewnej ostrożności m. in. w trakcie przekraczania dosyć ruchliwej ulicy Międzyrzeckiej. Zdecydowanie zaleca się tu zatrzymanie i uważne sprawdzenie czy można przejść przez drogę.
Opisana trasa najbardziej będzie odpowiadała „Nordicowcom” nie mającym zbyt dużo czasu na trening ale którym zależy na regularnej aktywności ruchowej. Długość trasy, a w związku
z tym także czas jej przejścia, wystarcza aby uruchomił się proces spalania komórek tłuszczowych. Trasa polecana jest również osobom, które bezpieczniej czują się bliżej zagospodarowanych i zamieszkanych terenów.
Początek i koniec szlaku znajduje się na trawiastym skwerku przy placu zabaw, gdzie można wykonać rozgrzewką, a także ćwiczenia rozciągające, po zakończeniu marszu.

Liczba odwiedzin (1114)/Komentarze (0)

Zaloguj lub zarejestruj się by napisać komentarz.



Film nakręcono wczesną wiosną 2014 roku.
Pokazano „Osiedle Słoneczne Wzgórze” położone w pobliżu Zielonej Góry.

Kategorie

Łużyce Wschodnie

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja pt. „Pojezierze Lubuskie - Portal Informacji Turystycznej” współfinansowana jest za środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - mały projekt Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013
Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.