Skwierzyna, Szlak Różanka, gm.Skwierzyna, woj.lubuskie

Trasa „Różanka” posiada długą i krótką wersję. Długa pętla liczy 10,7 km, krótka 7,7 km.

Autor: MEGA.PL/23 czerwca 2013/Kategorie: Szlaki, Piesze, Atrakcje, Wypoczynek, Krajobraz, Przyroda, Przyroda, Nieozywiona, Ozywiona

Oceń ten obiekt:
Brak ocen

Skwierzyna, Szlak Różanka, gm.Skwierzyna, woj.lubuskie
Różanka

Różnica wzniesień 0m
Długość trasy 10.7 km
Czas przejścia 121 min
Rodzaj nawierzchni Twarda

Trasa „Różanka” posiada długą i krótką wersję. Długa pętla liczy 10,7 km, krótka 7,7 km.
Po wspólnym przebiegu tras przez 3,8 km w głąb lasu przy drodze umieszczony jest drogowskaz informujący o rozwidleniu trasy długiej i krótkiej. Krótka trasa skręca w lewo i wiedzie na wprost aby po około 745 metrach połączyć się z trasą długą, skręcić w lewo i dalej już do końca prowadzić wspólnie.
„Różanka Długa” oraz „Różanka Krótka” to trasy dla chodzących z kijkami, którzy lubią wysiłek i mają już doświadczenie w tej formie aktywności ruchowej. Szczególnie „Różanka Długa” wymaga kondycji oraz wyćwiczonych mięśni dlatego aby ją pokonać warto najpierw kilkakrotnie sprawdzić swoje siły na „Różance Krótkiej”, jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności. Wprawiony i doświadczony „Nordikowiec” z pewnością odczuje mnóstwo satysfakcji z przebycia trasy w dłuższej wersji.
Obydwa szlaki pozwalają na trening kondycyjny, rozwój wytrzymałości szybkościowej,
a także doskonalenie techniki. Trasa dłuższa przez 5,5 km, a krótsza przez 2,5 km, biegnie miękkimi ścieżkami leśnymi dającymi możliwość zdjęcia nakładek z końcówek kijków. Pozostałe odcinki bywają zróżnicowane, o twardej nawierzchni i z możliwością marszu poboczem po miękkim podłożu. Teren, po którym wiodą trasy, nie jest zbytnio pofałdowany: przed wejściem do lasu lekko wznosi się, natomiast po wyjściu z niego lekko się obniża. Poza tym powierzchnia jest raczej wyrównana.
Obie trasy mają też niezrównane walory krajobrazowe. W początkowej ale krótkiej fazie, trasy prowadzą miastem, pokonują rzekę Wartę i dalej prowadzą drogą wzdłuż lewego brzegu rzeki. Po około 2 km, trasy zbliżają się do Warty pozwalając maszerującym kontemplować spokój rzeki oraz szum trzcin. Następnie po przecięciu asfaltowej drogi trasy wiodą przez piękny sosnowy las, gdzie można wyciszyć umysł i zaznać bliskości przyrody, a także dotlenić organizm.

Liczba odwiedzin (1226)/Komentarze (0)

Zaloguj lub zarejestruj się by napisać komentarz.Film nakręcono wczesną wiosną 2014 roku.
Pokazano „Osiedle Słoneczne Wzgórze” położone w pobliżu Zielonej Góry.

Kategorie

Łużyce Wschodnie

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja pt. „Pojezierze Lubuskie - Portal Informacji Turystycznej” współfinansowana jest za środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - mały projekt Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013
Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.