Skwierzyna, Szlak Warcianka, gm.Skwierzyna, woj.lubuskie

Trasa prędko wyprowadza z miasta i wchodzi na teren położony tuż przy Warcie wśród łąk i pól, co natychmiastowo gwarantuje miękkie podłoże podczas marszu.

Autor: MEGA.PL/27 czerwca 2013/Kategorie: Szlaki, Piesze, Atrakcje, Wypoczynek, Krajobraz, Przyroda, Przyroda, Nieozywiona, Ozywiona

Oceń ten obiekt:
5.0

Skwierzyna, Szlak Warcianka, gm.Skwierzyna, woj.lubuskie
Warcianka

Różnica wzniesień 0m
Długość trasy 5.5 km
Czas przejścia 62 min
Rodzaj nawierzchni Twarda

Trasa prędko wyprowadza z miasta i wchodzi na teren położony tuż przy Warcie wśród łąk i pól, co natychmiastowo gwarantuje miękkie podłoże podczas marszu.
Po trasie można iść naprawdę szybko, czemu sprzyja bardzo wyrównany teren oraz znikomy ruch pojazdów. Nie oznacza to, że zwolennicy wolniejszego chodzenia „z kijkami” nie będą usatysfakcjonowani. Można iść także w spokojnym tempie doceniając i kontemplując walory krajobrazowe. Trasa biegnie wzdłuż rzeki Warty, dzięki czemu daje możliwość podziwiania jej piękna i bliskiego otoczenia.
Przy korycie rzeki można spotkać bażanty i bociany, a także wspaniale śpiewające skowronki. Piękny krajobraz i bliskość natury niosą wytchnienie również dla psychiki, dzięki czemu po treningu można się poczuć bardziej zrelaksowanym.
„Warcianka” pozwala na trening doskonalący technikę oraz tempo marszu. Z uwagi na dystans trasa stwarza również możliwość przygotowań do wyścigów nordic walking (bazowy dystans równy 5 km).
Na trasie nie będą potrzebne gumowe nakładki ponieważ w 94,73% przebiega po miękkiej nawierzchni (w drodze powrotnej można iść po miękkim środkowym odcinku drogi szerokim na ok. 1 m). Większość część odcinka pokryta jest trawą, która po opadach atmosferycznych może być mokra, dlatego należy zadbać o obuwie zapewniające suchość stóp.
Trasa polecana jest osobom, które bezpieczniej czują się bliżej zagospodarowanych
i zamieszkanych terenów. Jej początek i koniec znajduje się przy tablicy informacyjnej na niewielkim pasie zieleni miejskiej przy ul. Niepodległości, gdzie można przeprowadzić kilka ćwiczeń, jednakże na swobodniejszą rozgrzewkę warto udać się na nadbrzeże.

Liczba odwiedzin (1353)/Komentarze (0)

Zaloguj lub zarejestruj się by napisać komentarz.Film nakręcono wczesną wiosną 2014 roku.
Pokazano „Osiedle Słoneczne Wzgórze” położone w pobliżu Zielonej Góry.

Kategorie

Łużyce Wschodnie

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja pt. „Pojezierze Lubuskie - Portal Informacji Turystycznej” współfinansowana jest za środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - mały projekt Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013
Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.